Для викривачів

Викрий корупціонера

Корупція – це негативне суспільне явище, яке проявляється в злочинному використанні службовими особами, громадськими і політичними діячами їх прав і посадових можливостей з метою особистого збагачення.

Будь-яка людина може повідомити про корупцію, якщо переконана, що її інформація є достовірною. Але не завжди той, хто повідомив про корупцію, є викривачем.

Викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

Нагадуємо, що в Україні діє Реєстр корупціонерів.

При отриманні інформації щодо корупціонера телефонуйте за номером +380635777710, та/або відправляйте інформацію на E-mail: gosbu_antycor@ukr.net


Викрий злочинця

Підозрюваний – це особа яку підозрюють та/або обвинувачують у вчинені кримінального правопорушення. Особа, якій в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України вручено повідомлення про підозру, або особа, яку затримано відповідно до чинного Кримінального процесуального законодавства.

Особа може бути оголошена в розшук, якщо під час досудового розслідування місцезнаходження підозрюваного невідоме або особа перебуває за межами України та не з’являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора.

Працівники правоохоронних органів, слідчий, прокурор оголошує розшук підозрюваного в чинені кримінального правопорушення.

Служба безпеки України розшукує осіб, які звинувачуються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки.

Інформуємо, що ви можете самостійно перевірити, чи перебуває та чи інша особа в розшуку на сайті МВС та сайті СБУ.

При отриманні інформації щодо місцеперебування підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) телефонуйте за номером +380635777710, та/або відправляйте інформацію на E-mail: gosbu_antycor@ukr.net


Викрий державного зрадника

Державна зрада – це діяння, умисно вчинене громадянином на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці держави: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, надання іноземній державі, іноземній організації (спецслужбі) або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти держави.

Колабораціоніст – це особа, яка усвідомлено співпрацює із окупаційною цивільною чи військовою владою на шкоду власній країні.
Згідно з загальним національним правом діяльність колабораціоністів визнавалась як зрада громадян, та як зрада інтересів своєї держави.

Пособництво державі-агресору – це умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора.

Інформуємо, що ви можете самостійно перевірити, чи перебуває та чи інша особа в розшуку на сайті СБУ.

При отриманні інформації щодо державного зрадника телефонуйте за номером +380635777710, та/або відправляйте інформацію на E-mail: gosbu_antycor@ukr.net

Додатково інформуємо, що діє чат-бот СБУ в Телеграмі: @stop_russian_war_bot